Zmagi Black Steelersov in Trim Tima – 15. maj

V težave so prišli mladi Blejci, saj se jim med tednom obeta marsikatera tekma v nepopolni postavi. Z le tremi igralci (in vratarjem) so se dolgo zelo dobro upirali Black Steelersom, v zaključku pa popustili in izgubili. Črni so sicer dvakrat zadeli v  prvih štirih minutah, v peti pa je prvi za Paciente zadel Konc. V enakem stilu – dvakrat Steelersi, enkrat Pacienti, se je polčas tudi nadaljeval in po dvajsetih minutah je bilo na semaforju 4:2 za Black Steelerse. Pacienti so z obilico truda po dobrih devetih minutah nadaljevanja izenačili rezultat, potem pa jim je preprosto zmanjkalo zbranosti (in moči). Črni so med 32. in 36. minuto trikrat premagali Pančurja, v obrambi pa si do konca tekme več niso dopustili spodrsljaja (7:4). Najučinkovitejši igralec tekme je bil Klemen Pančur (Black Steelers), ki je dosegel dva gola in tri podaje (5 točk).

Še več razburjenj je ponudila tekma med Trim Timom in Pavzo. Posebej razburljive so bile zadnje minute, a … o tem – potem. Že v prvem polčasu je bilo izenačeno. Najprej so povedli Pavzerji, a so rumeni rezultat z dvema goloma preobrnili. Nato so dvakrat zabili modro-črni in povedli oni (2:3). Za izenačenje je 39 sekund pred koncem zadel jan Čop (3:3). Podobno je bilo tudi v drugem delu, le da je bila frekvenca zadevanj nekolikanj drugačna. Znova so prvi gol dosegli Pavzerji, vendar so sledili trije zadetki Trim Tima (6:4). Do začetka 38. minute so modro-črni izenačili na 6:6, potem pa je sledilo še obilo dogajanj … V 39. minute je M. Bulovec rumene povedel v vodstvo, vendar je le deset sekund kasneje izenačil Kaimel (7:7). Še v isti minuti je za Pavzo po napaki rumenih v obrambi zadel Brce in kazalo je, da se bodo zmage veselili Pavzerji (7:8). S tem se ni strinjal kapetan rumenih Bulovec, ki je izenačil 20 sekund pred iztekom igralnega časa. Isti igralec je zadel tudi za zmago Trm Tima (9:8) in sicer po 121 sekundah podaljška … Miha Bulovec je bil s sedmimi točkami tudi najuspešnejši igralec tekme (4 goli, tri podaje).