V finalu še Chilliji

Dobili smo še zadnjega, četrtega finalista. Za mesto v finalu Prve lige sta se na tretji, odločilni polfinalni tekmi udarili ekipi DOLENJSKIH TOPLIC ter GOSTILNICE IN PICERIJE CHILLI. Chilliji so prvo polfinalno tekmo v ponedeljek dobili s 7:3. Tudi na drugi tekmi v torek so dosegli sedem golov, a je bilo to premalo za zmago, saj so jih njihovi nasprotniki Dolenjci dosegli osem. V rednem delu sezone, 13. junija, so na medsebojni tekmi zmagali prav tako Dolenjci, bilo je 10:7.

Obe ekipi sta začeli previdno in sta predvsem pazili na to, da sta blokirali poskuse nasprotnikov. Tempo je bil sicer kar razmeroma silovit, prvi gol pa je padel vseeno šele sredi devete minute tekme – povedli so Chilliji. V 12. minuti so svoje vodstvo podvojili, Dolenjcem pa nikakor ni uspelo vzpostaviti svoje prave igre. Po tehničnem time-outu so Dolenjci v 14. minuti le zadeli (2:1). Drugi del so Dolenjci začeli z izključenim igralcem, razpoložena Remar in Manfreda pa sta jim po hitrem postopku v powerplayu zabila še tretji gol na tekmi. To pa še ni bilo vse, v naslednji minuti sta ponovila vajo in svojo ekipo povedla v vodstvo s 4:1. V nadaljevanju so se zbudili tudi njuni soigralci, ki so v 24. minuti povišali na 5:1. V 28. minuti so Dolenjci zabili svoj drugi gol, ko pa so v 30. minuti dobili še šesti gol (petega od omenjenega dueta), so vratarja Šarloharja nadomestili z Rožičem. Po tretjem zadetku, ki so ga dosegli v 34. minuti, so si Dolenjci vzeli time-out (6:3). Po nekaj izključitvah se je tekma končala s 6:4, saj so Dolenjci v zadnji minuti dosegli še svoj četrti gol. Ob koncu so poskušali še brez vratarja, a jim ni uspelo priti bližje, tako da so se Chilliji uvrstili v finale.