Starsi zanesljivo, Luftarji in Chilli bodo igrali tretjo tekmo

Piše: Marko L.

Tekma med Red Starsi in Conditusom je bila vseskozi igra mačke z mišjo. Slaščičarji sicer nimajo slabe ekipe, a z zvezdniki ledenih ploskev mednarodnega hokeja se v tej sezoni zares niso zmogli kosati. Kremšnite so sicer povedle z 0:1 in 1:2, a so kasneje vse vajeti dogajanj na svoje palice prevzeli Red Starsi. V 7. minuti so izenačili na 2:2, do konca polčasa pa – ob tem, da so ohranili svojo mrežo nedotaknjeno – zadeli še štirikrat (6:2). Tudi v drugem polčasu so najprej zadeli Conditusovci, a se je izkazalo, da je bil to tudi njihov edini gol v nadaljevanju. Red Starsi so brez kakega vidnejšega naprezanja z nekaterimi prav lepimi kombinacijami zabili petkrat in svoj preboj v polfinale proslavili z zanesljivo zmago z 11:3. Najkoristnejši igralec tekme je bil Robert Sabolič (Red Stars) s štirimi doseženimi goli in dvema podajama.

Luftarji in Chilli-ji so odigrali novo razburljivo tekmo. Tokrat je minila brez pretiranih napetosti, čeprav je bilo rezultatsko spet razburljivo. Luftarji so potrebovali zmago, saj so prvo tekmo dobili njihovi nasprotniki. Igralci Gostilnice in pizzerije Chilli so se tokrat predstavili brez Nejca Berliska, ki je dogajanje menda spremljal iz porodne sobe, a se je izkazalo, da ga njegovi soigralci lahko dovolj dobro nadomestijo. No … vsaj v prvem polčasu. Dobravci so v osmi minuti vodili z 2:0, ko je prišlo do dobrih deset minut prekinitve zaradi naliva in mokrega igrišča, nato pa se je tekma nadaljevala. Chilliji so v nadaljevanju povedli s 3:0, nato pa je kot prvi za Luftarje v 13. minuti zadel Čimžar. Bratranca Bergant sta dobre pol minute pred koncem polčasa poskrbela za lepo vodstvo Chillijev pred nadaljevanjem (4:1). Težave z neučinkovitostjo pa so se zanje pojavile v drugem polčasu. Luftarji so to s pridom izkoristili in z goli v 24., 30. in 35. minuti rezultat izenačili na 4:4. Do konca rednega dela tekme nobeno moštvo ni več zabilo, tako da je bilo potrebno pristopiti k podaljšku. Le-tega so ekspresno zaključili Luftarji, ki so si z golom Čimžarja po 24-ih sekundah vsaj še za nekaj dni podaljšali sezono (5:4). Najkoristnejši igralec tekme je bil prav strelec zmagovitega zadetka; skupno je dosegel tri gole in dodal eno podajo pri petih zadetkih svoje ekipe.