Starsi v finalu, med Panthersi in KRŠ-jem bo tretja tekma

Po fajterski prvi tekmi med Red Starsi in Chilliji, je bilo na drugi tekmi pričakovati podoben hokej in dostojnejši odpor Dobrave. Starsi so povedli že po nekaj sekundah in počasi tudi v nadaljevanju trpali. V začetku 9. minute je bilo že 4:0. Preden so Chilliji v 12. minuti dosegli svoj prvi gol, so zaostajali že za 5 golov. V nadaljevanju so Starsi v svoji vnemi nekoliko popustili, obe ekipi sta zadeli še po enkrat in ob polčasu je bilo “le” 6:2. Starsi so v začetku drugega polčasa brez večjih težav ubranili igro z igralcem manj, pa vseeno dobili gol v 25. minuti. Ko se je za trenutek zazdelo, da pri 6:3 še tli iskrica upanja za Chillije, so Starsi hitro dvakrat zadeli (8:3). Po četrtem golu Dobravcev v 30. minuti, sta sledila spet dva gola Starsev (drugi iz kazenskega strela) in kar naenkrat je bilo 10:4. Dva gola so Starsi nato zabili v 35. minuti. Naslednji so zadeli Dobravci v 37. minuti in en gol dodali še v predzadnji minuti tekme (12:6). Z dvema zmagama v zaporedju so polfinale v svojo korist ekspresno odločili igralci Red Starsev.

V drugem polfinalnem paru Ekstra lige so po prvi tekmi zmago prednosti imeli Pink Panthersi, KRŠ-jevci pa so bili odločeni, da si priigrajo še tretjo tekmo. Črni so povedli v 5. minuti in v powerplayu v začetku 11. minute vodstvo podvojili. Ob koncu 15. minute je bilo 3:0 in dobro minuto kasneje 4:0. Panthersi so svoj edini gol v prvem polčasu zabili dobre pol minute pred koncem igralnega časa. Na 5:1 so črni povišali v drugi minuti nadaljevanja, potem pa dolgo časa ni bilo novega gola. Panthersi so močno pritiskali, a bili v zaključkih svojih akcij sila neučinkoviti. V 36. minuti so Panthersi le zadeli za 2:5 in obudili upanje na ugoden razplet. Minuto in pol pred koncem so Pinkiji zadeli za 3:5 in v zadnjih 45. sekundah skušali priti še bližje brez vratarja ter z dodatnim igralcem, ostalo pa je pri zmagi Študentov. Odločilna tekma bo v četrtek.