Rumeni v trim tempu čez Mudonje, Kremšnite pa s čisto desetko čez Freaky-e

Torek je – kot že običajno – ponudil v radovljiškem športnem parku le dve tekmi v Inline ligi; tokrat sta bili to tekmi Prve lige. V uvodu, še pred samo tekmo, smo imeli ekshibicijsko srečanje mladih upov. Sodeč po videnem, se za prihodnost inline hokeja ni potrebno bati (dokaz: naslovna fotografija). Na prvi pravi tekmi sta se nato udarili ekipi JAKA MUDA in TRIM TIM. Trim-pirčki so povedli v 7. minuti. V izenačeni tekmi nato gola ni bilo vse do konca 12. minute, ko so z golom mladega upa Marka GROZNIKa izenačili debelojajčni. V lažjem trim tempu so nato rumeni spet povedli ob koncu 18. minute in z minimalno prednostjo (1:2) prvi del tudi dobili. Ni minila niti minuta nadaljevanja, pa so trim-pirčki svoje vodstvo proti debelojajčnim podebelili (1:3). Rumenim se je odprlo, pa so tja do sredine 28. minute zadeli še dvakrat (1:5). Zeleni so se zatem zbudili iz prijetnega pomladnega sna in v 32. in 33. minuti tudi sami dvakrat zabili (3:5). Ko so rumeni v 38. minuti zabili za 3:6, so zeleni iz vrat potegnili čuvaja mreže, a se rezultat do zadnjega piska sirene ni več zamenjal. Na tekmi se je v točkovnem smislu najbolj izkazal član zmagovitih trim-pirčkov Bojan GRUBAR (2+1).

Sledil je še mnogoboj med CONDITUS-ovci in FREAKY TEAM-om. Številčna publika je kar relativno dolgo čakala na uvodni gol, dosegli pa so ga sladko-beli (1:0). V 12. minuti so kremšnite izkoristile powerplay po vsega šestih sekundah (2:0). Še bolj pocasti od kremšnit so bili Freakijevci po golu belih v 13. minuti (3:0). Sledila je še izključitev na sladki strani, grafitnim-frikijem pa je tudi uspel powerplay gol (3:1). Vse skupaj je pošteno razgoropadilo kremšnitke, ki so v razmaku nekaj sekund nato dvakrat zabile za 5:1, močno pa se je zaradi tega ujezil vratar grafitarjev. V prvem delu se je ekstremno izkazal igralec slaščičarjev Uroš VIDMAR, ki je bil podajalec prav pri vseh golih svoje ekipe. Po slabih dveh minutah nadaljevanja se je nadaljevalo bombardiranje s cukrom, saj so beli povedli že s 6:1. Sledila je dvojna izključitev za junaka iz prvega polčasa, grafitarji pa so to izkoristili za dva nova powerplay zadetka (6:3). Vse skupaj je razpi … eee … razkurilo bele, ki so v zaporedju dosegli najprej šest golov (12:3), nato niso izkoristili dvojne izključitve sivih, a 32 sekund pred koncem regularnega dela tekme vseeno zabili še 13-tič na tekmi za mercy-rule zaključek (13:3). Najučinkovitejša na tekmi sta bila dva člana Conditusa: Nik LAHAJNAR (5+2) in Uroš VIDMAR, popularni Vido (0+7).