Prva polfinalna zmaga za Pavzo, Strele po norem finišu v polfinale preko Vikingov

Piše: Marko L.

Prvo polfinalno tekmo so odigrali hokejisti Pavze in Jakih mud. Pavza se je v zaključku sezone močno okrepila in predstavlja kar resen izziv vsakemu nasprotniku, Jaka muda pa so tokrat nastopila brez Domna Jemca, ki jih je pravzaprav pomagal spraviti v polfinale, ni pa bil edini, ki je v ekipi tokrat manjkal. V prvem polčasu sta obe ekipi odigrali fantastično obrambo, vendar to ne pomeni, da ni bilo videti dobrega hokeja. Jaka muda so sicer v 4. minuti povedla in vodila večji del prvega polčasa. Ob koncu 18. minute je Pavzi vseeno uspelo izenačiti in postaviti končni rezultat prvega dela. V drugem polčasu je bilo bolj burno. Pavzerji so povedli v 25. minuti, Jaka muda pa izenačila dobro minuto in pol kasneje (2:2). V naslednjih devetih minutah so Pavzerji dosegli štiri zaporedne gole in slabe štiri minute in pol pred koncem vodili s 6:2. Nekaj malega upanja je zelenim vlil gol Markoviča v 37. minuti (6:3), vendar je Mudonjam v zaključku za kaj več zmanjkalo časa. Pavza je tako le še zmago oddaljena od velikega finala. Najkoristnejši igralec tekme je bil Jan Leben (Pavza) z dvema goloma in dvema podajama.

Vikingi in Strele z Bele so odigrali izvrstno tretjo četrtfinalno tekmo, ki se je končala celo v podaljšku. Vikingi so odigrali atomski uvod, v katerem so v prvih osemih minutah in nekaj sekundah zabili kar šest zadetkov, prejeli pa le enega. Do konca tekme je bilo seveda še zelo daleč, ampak v tistih trenutkih se je zdelo bolj verjetno od morebitnega preobrata v režiji Strel kak mercy-rule zaključek. B’lani se s tem seveda niso strinjali in so se do konca prvega polčasa še malenkostno približali (6:2). Ko sta v prvih sedmih minutah andaljevanja obe ekipi dosegli po dva zadetka (8:4), še vedno ni bilo niti sledu o kakem preobratu, a se je le-ta v nadaljevanju vseeno zgodil. Najprej je v 33. minuti dvakrat zapored zadel matic Berden (8:6). V naslednji minuti je Seršen Vikinge spet popeljal bližje polfinalu (9:6), potem pa se je njemu in soigralcem v napadalnem delu ustavilo. Pravzaprav jim je šlo narobe tudi v obrambni polovici igrišča, saj so se v zadnjih šestih minutah zadeve lotili preveč pasivno. Sledila je kazen s strani Strel z Bele, ki so v zaporedju zadeli v 38. ter dvakrat 39. minuti (9:9). Podaljšek se je končal po slabih dveh minutah, ko je za zmago Strel z Bele zabil najučinkovitejši igralec tekme Jaka Šturm (5 golov + 3 podaje).