Odločitev po kazenskih strelih in mercy rule – 12. junij

Piše: Marko L.

Po ena tekma v Ekstra in ena tekma v Prvi ligi sta bili odigrani v torkovem zgodnjem večeru. Igralci Šmeks bara so potrebovali zmago, saj so na prvi četrtfinalni tekmi proti KRŠ-ju izgubili. Do začetka 13. minute so rumeni dvakrat povedli, črni pa so jih obakrat ujeli (2:2). Sledili so trije zaporedni zadetki Šmeksov, da pa zaostanek Študentov ne bi bil prevelik, je slabe pol minute pred koncem polčasa znižal Sotlar (5:3). Isti igralec je zadel v začetku 24. minute in ko je še v isti minuti za črne zadel še Logar, je bil rezultat spet izenačen (5:5). V naslednjih desetih minutah so Šmeksi zadeli štirikrat, Študentje pa le enkrat, tako da je dobrih pet minut pred koncem regularnega dela tekme črnim že nekoliko tekla voda v grlo (9:6). Ob koncu 37. minute je Ankerst znižal na 9:7, v zadnji minuti pa je KRŠ-jevcem brez vratarja in z dodatnim igralcem uspelo zabiti še dvakrat in rezultat izenačiti (9:9). V podaljšku zmagovitega gola ni uspelo zabiti nobeni ekipi, zato je bilo zmagovalce potrebno določiti z izvajanjem kazenskih strelov. Vsi trije strelci pri KRŠ-ju so bili neuspešni, za Šmekse pa je z zadetkom v drugi seriji zmago prinesel Urban Sodja. Najkoristnejša igralca tekme sta bila Jure Sotlar (KRŠ, 2+4) in Urban Sodja (Šmeks bar, 2+4); kakor že zapisano, pa je slednji zadel še odločilni kazenski strel. Moštvi bosta o potnikih za polfinale Ekstra lige odločili na tretji tekmi v soboto.

Druga tekma je bila vse kaj drugega, kakor prva. Po porazu na prvi tekmi, se igralci Golazni tudi na drugi niso mogli resneje upirati razigranim Roadrunnersom. Le-ti so že v prvem delu zabili šestkrat, svojim nasprotnikom pa dopustili le enkrat remagati vratarja Šenka. V drugem polčasu je gol padel že po vsega šestih sekundah igre, dosegel pa ga je Stipanovič za Roadrunnerse. Minuto in pol kasneje je z lepo akcijo gol za Golazen dosegel Benedik, to pa je bilo tudi vse, kar so v napadalnem smislu na tekmi dosegli igralci Golazni. Sledila je le še porcija petih zadetkov Roadrunnersov. Do mercy-rule zaključka je prišlo minuto in devet sekund pred iztekom regularnega časa tekme, za končnih 12:2 pa je zadela Katja Mrak! Najučinkovitejši igralec tekme je bil Nejc Jemec (Roadrunners) s tremi goli in dvema podajama.