Imamo tri finaliste!

Ni zime za Eskime, pa tudi za hokejiste v Inline ligi Radovljica 2021 ne. No … vsaj za tiste, ki se v teh afriško toplih poletnih dneh še poganjajo po plati v radovljiškem športnem parku v lovu na sam sveti gral našega inline hokeja – pokal za zmagovalce (bodisi Prve, ali pa Ekstra) lige. Ker pa se na malenkosti, kot je zunanja temperatura, ki je podobna telesni temperaturi povprečnega človeka, ko faše gripo … in to tisto gripo, ki je obstajala še pred trenutno razvpito pandemijo … no, na take malenkosti se tekmujoči ne ozirajo kaj dosti … in ker se ne, smo danes udarili še tri tekme s polfinalnih sporedov.

Tole potrebujete v teh dneh!

Prvi so se v Ekstra ligi udarili na prvi tekmi poraženi PINK PANTHERS in na prvi tekmi zmagovalni RED STARS. Računica je bila za obe ekipi seveda jasna, tekma pa bi v primeru druge zmage Starsov že dala prve letošnje finaliste. Panthersi so povedli po dobri minuti, a nato hitro prejeli tri zadetke. Ob koncu 7. minute je bilo 4:1 za Red Stars. Panthersi so v nadaljevanju zaigrali resneje in do 12. minute prišli na 4:3. Ob polčasu je bilo 5:4 za Red Stars. V drugem delu so Starsi povedli s 7:4. Panthersi so v 28. minuti izkoristili powerplay in prišli  na 7:5, vendar v zaključku niso zmogli ujeti Starsov. Končalo se je z 9:7, Starsi pa so se uvrstili v finale.

Asst : Rajsar, Sašo (8)

Na drugi tekmi so se pomerili stari “blejski” znanci – KLUB RADOVLJIŠKIH ŠTUDENTOV in PACIENTI. KRŠ so z nekaj težavami na prvi polfinalni tekmi premagali zdesetkano četo Pacientov. Tudi na drugi tekmi se mlajšim Pacientom sprva ni pisalo nič dobrega, saj so Študentje povedli s 3:0. Kasneje so Pacienti dvakrat zadeli in znižali na 3:2. V 19. minuti so črne tudi ujeli, vendar je bilo ob polčasu vseeno 4:3 za Študente. V drugem delu so črni hitro v zaporedju zadeli trikrat in povedli s 7:3. Pacienti so se za gol približali, Študentje pa so v 28. minuti dosegli gol celo ob igri z igralcem manj. Tja do začetka 33. minute je bilo 9:4 za KRŠ, ob koncu pa so z zanesljivo zmago 10:4 slavili uvrstitev v finale.

Asst : Sotlar, Jure (17)

In ko je temperatura končno nekoliko padla v bližino znosnejših 30 °C, so se na večerni tekmi na dodobra ogreti
plati udarili še TIMING MOJSTRANA ter STRELE z BELE. Tudi Mojstrančani so včeraj na prvi polfinalni tekmi proti Strelam morali pošteno pljuniti v roke … eee … na palice … za prvo polfinalno zmago. Prvi gol je padel šele v 11. minuti, povedli pa so Mojstrančani. Izpadlo je, da je v borbenem polčasu to tudi edini zadetek, pa čeprav so Timingovci na voljo imeli tudi en powerplay. V drugem delu so po dobri minuti rezultat izenačili B’lani. V 26. minuti so beli povedli z 2:1, vendar so jih Timingovci slabi dve minuti kasneje ujeli. Modri so bili spet spredaj v 30. minuti in ko so ob koncu 35. minute povedli s 4:2, so bili že precej blizu cilju. Tik pred vstopom v zadnji dve minuti so modri dosegli še peti gol, B’lani pa so vzeli time-out. Ni pomagalo, saj so Mojstrančani v zaključku držali pak in z zmago s 5:2 dosegli uvrstitev v finale.