Hawksi še zadnji finalisti

Zadnja večja nejasnost – če seveda izvzamemo odločitve / uvrstitve na jutrišnjem, tokrat spričo kompleksnosti situacije nekoliko prilagojenem finalnem dnevu – je bila razrešena nocoj. V tretji tekmi polfinala Prve lige sta se za finalno vstopnico vnovič udarili ekipi EL-TOM HAWKS-ov in TIMING MOJSTRANA. Po dveh tesnih odločitvah na prvih tekmah (vsaka ekipa je slavila po eno zmago z enim golom razlike) in kopici zadetkov na obeh tekmah, je bilo tokrat eno od glavnih vprašanj, ali bosta ekipi kaj več pozornosti namenili tudi obrambi. Prvi zadetek je padel sredi tretje minute, povedli pa so Hawksi. Kmalu za tem je sledil powerplay za Mojstrano, ki pa je ostal neizkoriščen. Sledilo je obdobje jalovih napadov modrih, rdeči pa so poskušali s protinapadi. Na 2:0 so Hawksi podvojili v powerplayu v 13. minuti. Svojo drugo prednost igralca več so nato v 17. minuti izkoristili Timingovci. Že je kazalo, da bo moštvi ob polčasu ločil le gol razlike, ko so Hawksi po hitrem protinapadu osem sekund pred piskom sirene povišali na 3:1. Ni se še iztekla prva minuta nadaljevanja, ko so rdeči vodili že s 4:1. Nato je sledil nov powerplay gol modrih(4:2) in še gol ob izenačenih močeh in moštvi sta bili spet blizu drugo drugemu (4:3). Nalet modrih se je nadaljeval in sredi 29. minute je prišlo do izenačenja. Hawksi so v nadaljevanju spet povedli in ubranili malo kazen, v začetku 32. minute pa še zadnjič povedli. V zadnjih minutah je sledil pritisk modrih, v zadnji minuti pa celo brez vratarja in z dodatnim igralcem, vendar jim izenačiti ni uspelo. Rdečim so ob koncu lahko le stisnili roke ob čestitkah za uvrstitev v finale.
Največ točk na tretji polfinalni tekmi je zbral Andraž ZIBELNIK (Hawks, 2+2).

EL-TOM HAWKS vs TIMING MOJSTRANA – (v finale je z rezultatom 2:1 v zmagah napredovala ekipa )