Golazen prvič premagala Strele z Bele, Freaky Team v finalu po golu v podaljšku!

Prvo polfinalno tekmo v Prvi ligi sta sinoči odigrali moštvi Strel z Bele in Golazni. V zanimivi tekmi so igralci Golazni povedli v začetku tretje minute in sredi desete svoje vodstvo podvojili. B’lani so v 18. minuti svoj zaostanek prepolovili, pa vseeno odšli na pavzo z zaostankom dveh golov, saj so tudi njihovi nasprotniki ob vstopu v zadnjo minuto še zadeli. Bolj je Strelam začela voda teči v grlo potem, ko so igralci Golazni v začetku 24. minute izkoristili še powerplay in povedli s 4:1. Minuto kasneje so Strele znižale na 2:4, a v tekmi z malo goli je bil zaostanek dveh golov še kar resen. Sledil je pritisk Strel, ki je sadove v obliki gola obrodil tri minute in pol pred koncem igralnega časa (3:4), do izenačenja pa B’lanom ni uspelo priti. Golazen vodi v zmagah z 1:0, druga tekma je na sporedu danes ob 20.uri.

na drugi polfinalni tekmi sta se pomerili ekipi Freaky Teama in Roadrunnersov. Favoriziranim Runenrsom je za las spodletelo že na prvi tekmi in tudi tokrat se je zgodilo podobno. Kranjčani so povedli že v drugi minuti. Njihovi nasprotniki so izenačili ob vstopu v šesto minuto, Kranjčani pa so v 12. minuti zadeli še gol, s katerim so na odmor med polčasoma odšli z minimalno prednostjo (1:2). Podobno kot Runnersi v prvem, so igralci Freaky Teama hitro zadeli v drugem polčasu (2:2). Deset minut nato ni bilo gola, potem pa so Kranjčani še tretjič na tekmi povedli. Še tretjič so Freakyevci tudi izenačili, do konca rednega dela tekme pa je ob golu ostalo še dobre tri minute. Nov gol ni padel in potrebno se je bilo lotiti podaljška. Tudi v le-tem sta bili ekipi enakovredni, stvari pa so se za Kranjčane zakomplicirale v začetku osme minute dodatka, ko so ostali brez izključenega igralca. Situacijo jim je sicer uspelo ubraniti, zato pa so odločilni gol prejeli nedolgo zatem, ko so spet rolali v polni postavi. Tako alhko že napovemo, da bo Prva liga letos dobila nove zmagovalce, saj se branilci naslova niso uvrstili v finale, kjer pa lahko pričakujemo Freaky Team.