Ekstra liga: KRŠ že v finalu, Red Starsi na prvi tekmi nadigrali Luftarje

Piše: Marko L.

Dan po uvodni polfinalni zmagi nad Pink Panthersi, so igralci Kluba radovljiških študentov (KRŠ) dokončali svoje delo in se uvrstili v veliko finale. Začeli so s tremi zaporednimi goli, ki so jim do konca 13. minute prinesli vodstvo s 3:0. Prvi gol za Pantherse je Jakopič dosegel sredi 14. minute (3:1). V 16. minuti sta zadeli obe ekipi (4:2), za rezultat polčasa pa je z golom v 17. minuti poskrbel Sotlar (5:2). Erman je z golom za Pinkije v 25. minuti napovedal razburljivo končnico (5:3), a iz tega ni bilo nič, saj so črni do 37. minute zadeli še trikrat zapored (8:3) in tako praktično odločili polfinale sebi v prid. V 37. minuti so Panthersi sicer še dosegli en gol, a so jim v zadnji minuti z enako mero vrnili tudi Študentje (9:4). Najkoristnejša igralca druge polfinalne tekme sta bila Jure Sotlar (4+2) ter Miha Logar ( 2+4), oba igralca KRŠ-ja.

Na drugi tekmi dneva – prvi polfinalni med Red Starsi in Luftarji – so prvi praktično demolirali Luftarje. Obe ekipi sta nastopili z nekoliko premešanima postavama. Pri Red Starsih sta manjkala prvi zvezdi ekipe (in najbrže tudi lige) Rok Tičar in Robert Sabolič, zato pa je veliko okrepitev pomenil reprezentančni vratar Gašper Krošelj. Tudi Luftarji niso imeli optimalne postave, saj sta manjkala brata Ahačič. kakorkoli že, ekipi imata še vedno zavidanja vredni posadki, zato je bilo pričakovati dober hokej. Dober hokej je tudi bil, a bolj s strani Starsev, ki so že prvi polčas dobili s 5:0. Tudi v drugem ni bilo dosti drugače; da pa Krošelj ni ohranil mreže nedotaknjene, je s častnim golom za Luftarje poskrbel Čimžar v 33. minuti, ko je znižal na 8:1. Zadnji gol Starsev v 37. minuti ni spremenil več ničesar (9:1). Najkoristnejši igralec tekme (ob Krošlju) je bil Gregor Koblar (Red Stars), ki je dosegel štiri gole in jim dodal tri podaje.