Dolenjci izenačili proti Chillijem, Timing povedel proti Strelam

DOLENJSKE TOPLICE ter GOSTILNICA IN PICERIJA CHILLI so se – še topli od s’noč’ – danes že udarili na povratni polfinalni tekmi. Že v štartu so bili še dodatno topli zaradi poletnih temperatur, ki so ves dan neusmiljeno napadale radovljiški konec z neposredno okolico. Napadali pa so tudi Dolenjci Chillije in Chilliji Dolenjce. Prvi druge za izenačitev v zmagah in morebitno tretjo tekmo za nastop v finalu, drugi pa prve za dokončno potrditev svojega prvega finalnega nastopa v Prvi ligi. Dobravci so po lepi kombinaciji povedli po dobri minuti, v peti minuti pa vodstvo podvojili. Dolenjci so prvič zadeli v 9. minuti (1:2). Po tehničnem time-outu – zaradi hude vročine in potrebe po hidraciji – so Dolenjci v 11. minuti izenačili. V novo vodstvo so Chilliji prešli ob koncu 13. minute in spet vodili za dva gola dve minuti kasneje (4:2). Dolenjci so se znova približali v predzadnji minuti polčasa, do odmora pa je ostalo 4:3 v korist Chillijev. Le-ti so na 5:3 povedli v 23. minuti. Dolenjci pa se niso dali – spet so prišli na gol zaostanka v začetku 26. minute. Po tehničnem time-outu v 27. minuti sta obe ekipi hitro dosegli po gol (5:6), znova pa so vmes na +2 ušli Dobravci. Enako se je zgodilo ob koncu 31. minute (5:7). Dolenjci so v 35. minuti izkoristili powerplay in – uganili ste – prišli na minus 1. V predzadnji minuti so Dolenjci nato ujeli svoje nasprotnike, 7 sekund pred koncem pa so dosegli tudi zmagoviti gol.

32:24 Bergant, Anže Cross checking 1:30

Svojo prvo polfinalno tekmo pa sta odigrali ekipi TIMING MOJSTRANA in STRELE z BELE. Prvi gol je padel v 6. minuti, dosegle pa so ga Strele. B’lani so dosegli tudi drugi in tretji gol, tako da so v 12. minuti že vodili s 3:0. Mojstrančani so prvi gol dosegli v powerplayu v 14. minuti. Ob polčasu je bilo 4:1 za Strele, saj so le-te zadele še ob koncu 17. minute. Timingovci so v prvih minutah drugega dela preklopili v višjo prestavo in so v razmiku manj od minute dvakrat zadeli (3:4). Izenačili so v powerplayu v 31. minuti, a se hitro zatem spet znašli v zaostanku. Nov izenačujoči gol je padel v 33. minuti. V 35. so Mojstrančani prvič na tekmi povedli, usodo Strel pa so zapečatili še z golom v zadnji minuti (7:5).